Gmina Siechnice

Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Zapytaj Burmistrza Siechnic Milana Ušáka
17 / 07 / 2019 Concept INTERMEDIA

Burmistrz Siechnic Milan Ušák

Odpowiedzi na pytania z lat 2011-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Korzystając z tego formularza:
- tj. wysyłając swoje dane i informacje oświadcza Pan/Pani, że zgadza się na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez Urząd Miejski w Siechnicach (ul. Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice),

- oświadcza Pan/Pani, że znana jest Pani/Panu treść klauzuli informacyjnej Administratora Danych Osobowych.

 

 

 

W celu sprawdzenia czy odpowiedź na Państwa pytanie została już udzielona, prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki odpowiedzi zamieszczonej poniżej poprzez wpisanie swojego imienia, nazwiska lub fragmentu pytania.


Pytania posegregowane według daty odpowiedzi (a nie po dacie zadania pytania, jak w module poniżej) znajdują się tutaj...

 

Informuję uprzejmie, że jestem również do Państwa dyspozycji w każdą środę w siedzibie Urzędu Miejskiego (ul.Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice) w godzinach od 15.30 do 17.00.

 

 

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejsze umówienie się telefoniczne tel. nr 71 786 09 01 lub osobiście w sekretariacie (V piętro) z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem oraz podanie tematu spotkania.

 


Burmistrz Siechnic

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytania i odpowiedzi (682)
Zadaj pytanie
Podpis autora pytania (widoczny dla internautów).
Adres email do kontaktu z autorem (nie będzie widoczny dla internautów).
Treść pytania.
Lista komentarzy
04 / 09 / 2019 Izabela Szechińska
Szanowny Panie Burmistrzu, proszę o informację jaka jest przyczyna braku realizacji w naszej gminie świadczenia Dobry start na wyprawkę szkolną przy wnioskach składanych na początku lipca?? O świadczeniu 500 plus już nawet nie wspominam . Wnioski złożone w tym samym czasie w gminie Kobierzyce i Czernica są już dawno zrealizowane w obu wariantach. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzezczy? z góry dziękuję za udzielenie odpwowiedzi. Izabela Szechińska
10 / 09 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W nawiązaniu do Pani zapytania uprzejmie informuję, iż na podstawie wyjaśnień udzielonych przez kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach zarówno wniosek o przyznanie świadczenia Dobry Start jak i świadczenia wychowawczego wpłynął za pomocą systemu teleinformatycznego w dniu 12.07.2019 r. Wnioski zostały rozpatrzone w dniu 20.08.2019 r. oraz 22.08.2019 r. Ośrodek wypłaca świadczenia po otrzymaniu środków z budżetu państwa przekazywanych przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki. Zapotrzebowanie składane jest raz w miesiącu (do 5 i 10 każdego miesiąca) z uwzględnieniem wniosków, które zostały rozpatrzone jak i planowanych do rozpatrzenia. Z uwagi na dużą ilość wniosków jakie zostały złożone w pierwszych dniach lipca (do 15.07.2019 r. wpłynęło elektronicznie po około 2800 wniosków na każde świadczenie, co stanowi 1/3 wszystkich spodziewanych wniosków), rozpatrywanie wszystkich złożonych w pierwszej połowie lipca 2019 r. wniosków potrwało około miesiąca. Listy wypłat generowane są po otrzymaniu środków, a świadczenia do wypłaty są na nich umieszczane według daty wpływu wniosku. Ostatnia wypłata miała miejsce 30.08.2018 r. Na liście z tego dnia znalazły się w wnioski złożone w pierwszych dniach lipca a rozpatrzone w sierpniu. Obecnie oczekujemy na kolejną transzę z budżetu państwa i niezwłocznie po otrzymaniu środków wypłacimy należne świadczenie. Mając na uwadze powyższe GOPS w Siechnicach dołoży wszelkich starań aby świadczenia zostały wypłacone po otrzymaniu dotacji. Niemniej jednak zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. z 2018 poz. 2134 ze zm.) oraz zgodnie z § 29 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r. (Dz. U z dnia 1 czerwca 2018 r., poz. 1061). termin rozparzenia wniosku wynosi 2 miesiące. W przypadku wniosku o świadczenie wychowawcze termin rozpatrzenia oraz wypłata świadczeń następuje do dnia 31 października 2019r., a w przypadku wniosku o świadczenie „Dobry start” do dnia 30 września 2019r. Jednocześnie, nawiązując do przytoczonego przykładu z gmin sąsiednich, kierownik Ośrodka zwraca uwagę, że gmina Siechnice jest gminą liczebniejszą i charakteryzującą się większą dynamiką wzrostu ludności niż gmina Kobierzyce i gmina Czernica. Znajduje to odzwierciedlenie w corocznie zwiększającej się liczbie rodzin ubiegających się o świadczenia rodzinne, w szczególności składających wnioski w formie elektronicznej w pierwszych dniach okresu ich przyjmowania.
04 / 09 / 2019 Katarzyna Koszkul
Panie Burmistrzu, w dniu wczorajszym drogowcy na wjeździe ze starej Buforowej w ulicę św. Judy Tadeusza (wjazd koło kliniki Vivovet) zamontowali na stałe słupki blokujące wjazd, wynikiem tego od wczoraj nie możemy się dostać się do swoich posesji. Planowany wjazd w Buforową przy ul. Granicznej jest totalnie rozkopany i w żaden sposób nie nadaje się do użytkowania. Moje pytanie brzmi: Dlaczego gmina nie przygotowała wyjazdu dla mieszkańców oraz którędy mamy się dostać do swoich posesji przy ul. św. Judy Tadeusza oraz św. Rity w Iwinach.
18 / 09 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pani pytanie przesłane za pomocą formularza „Zapytaj Burmistrza” w dniu 4.09.2019r. uprzejmie informuję, że zostały podjęte wszelkie możliwe działania ze strony Gminy Siechnice celem umożliwienia dojazdu mieszkańcom Iwin do ul. Buforowej we Wrocławiu. Jak już informowałem na stronach internetowych Gminy Siechnice od początku rozpoczęcia inwestycji przez Miasto Wrocław były zgłaszane z naszej strony postulaty i wnioski o pozostawienie istniejących zjazdów oraz budowę skrzyżowań z ul. Św. Judy Tadeusza i ul. Granicznej ( pismo dostępne na stronie Gminy). Niestety nie znalazły one odniesienia w zrealizowanej przebudowie ul. Buforowej. Z ostatnich informacji uzyskanych od przedstawiciela Wrocławskich Inwestycji wynika, że wszystkie zjazdy istniejące przed przebudową zostaną zamknięte z dniem 1.01.2020r. Obecnie w wyniku mojej interwencji został wyremontowany zjazd z ul. Granicznej. Również trwają dalsze rozmowy z przedstawicielami Miasta Wrocławia dotyczące przeanalizowania możliwości wprowadzenia zmian do wyniesionej organizacji ruchu na ul. Buforowej poprawiającej skomunikowanie mieszkańcom Iwin bezpośrednio do tej drogi. Odnośnie Pani pytania wyjaśniam, że nie jest prawdą, aby Gmina nie przygotowała wyjazdu swoim mieszkańcom. Z chwilą powzięcia wiadomości o planowanych zmianach komunikacyjnych podjęto działania w kierunku polepszenia warunków komunikacyjnych. Staraniem i na koszt Gminy zostały wyremontowane 2 działki drogowe od strony ul. Granicznej i od strony ul. Św. Jacka oraz część ul. Schuberta o nawierzchni tłuczniowej umożliwiające poprzez układ ulic osiedlowych włączenie się do ul. Buforowej na skrzyżowaniu z ul. Św. Jacka.
03 / 09 / 2019 Arkadiusz Grieger
Dzień dobry Panie Burmistrzu, rok temu prosiłem o skoszenie trawy między ul. Prostą i ul. Kolejową w związku z utrudnionym wyjazdem z ul. Prostej - trawa została skoszona ale niestety w tym roku temat jest ten sam... Wyjeżdżając z ul. Prostej na ul. Kolejową widoczność z lewej strony jest tragiczna. Proszę o skoszenie trawy między tymi ulicami lub postawienie znaku U-18a dla wyjeżdżających z ul. Prostej. Pozdrawiam Serdeczenie
11 / 09 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na pytanie z formularza „Zapytaj Burmistrza” ze strony siechnice.gmina.pl dotyczące koszenia trawy pomiędzy ul. Prostą i ul. Kolejową w Świętej Katarzynie uprzejmie informuję, że realizacja w/w zabiegów pielęgnacyjnych została powierzona Siechnickiej Inwestycyjnej Spółce Komunalnej, która zajmuje się utrzymaniem terenów gminnych w zakresie zieleni.
03 / 09 / 2019 Anna Lesicka
Mieszkamy w Radomierzycach, moja córka jeździ do liceum do Wrocławia. Czy my jesteśmy przeklęci. Czy Pan wie, ze aby w dzień powszedni rano dostać się do wrocławia trzeba wsiąść w autobus z Radomierzyc który jezdzi co godzinę w kierunku świętej Katarzyny. Autobus który NIE ZATRZYMUJE się na petli w Żernikach wrocławskich tylko dopiero za szkołą. Następnie trzeba wsciaść w autobus który jedzie do Gaju Morwowej i tam dopiero wsiąść w tramwaj . Czy to jest normalne ze w weekendy kursuje autobus Gaj Radomierzyce Zerniki tzw szybki a w dzień powszedni kiedy dzieci jadą do szkoły takiego połączenia nie ma. I Pan wydaje kolejne zezwolenia na budowę domów w Radomierzycach. Wiem ze wszyscy mamy samochody ale jest to raczej koniecznosc niz kwestia wyboru bo mieszkajac kilometr od Wrocławia musimy iść drogą bez chodnika 1 km albo korzystac z 2 autobusow i to takich co jezdza co godzine . Tzn odrobinę lepsza komunikacja jest ale dopiero po godz 8 rano . A przreciez szkoły licealne mamy we wrocławiu. Zamierzam tą sprawe nagłośnić i mówię o tym szczerze. Bo mam wrażenie że jesteśmy przeklętą wioską.
19 / 09 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pani zapytanie skierowane poprzez formularz „Zapytaj Burmistrza” dnia 4 września 2019 r. uprzejmie informuję, iż organizacja komunikacji publicznej przez Gminę Siechnice została poprzedzona konsultacjami społecznymi, gdzie można było zgłaszać swoje uwagi co do proponowanych rozkładów jazdy. Do chwili obecnej nikt z mieszkańców korzystających z linii 860 takich uwag nie zgłaszał. Ponadto chciałbym zaznaczyć, że nie ma konieczności przesiadania się z porannego autobusu w Świętej Katarzynie na inne połączenie, ponieważ jest to kurs relacji Gaj – pętla – (…) – Radomierzyce – (…) – Święta Katarzyna – (…) – Gaj – pętla. Jak dobrze Pani zauważyła z przystanku Żerniki – pętla mogą korzystać tylko autobusy, które nie wjeżdżają do Świętej Katarzyny, ponieważ przystanek ten nie spełnia parametrów technicznych pozwalających na zawracanie autobusu. Zaznaczam również, że w dni robocze mieszkańcy Radomierzyc oprócz połączeń przez Świętą Katarzynę mają także osiem połączeń bezpośrednio przez Żerniki Wrocławskie do pętli Gaj tak więc nie są to tylko połączenia realizowane w soboty. Oczywiście staramy się na bieżąco monitorować napełnienia autobusów dlatego w miesiącu czerwcu takie badanie zleciliśmy. Z badań tych jednoznacznie wynika, iż linia 860 należy do linii o słabym zainteresowaniu mieszkańców, a zwłaszcza kursy jadące przez Radomierzyce, Biestrzyków. Kolejne badania planowane są na miesiąc październik. Ważnym jest dla mnie czynnik społeczny i potrzeby mieszkańców, ale nie mogę również zapominać o aspekcie ekonomicznym.
20 / 08 / 2019 Elżbieta W.
Panie Burmistrzu, czy istnieje możliwość podcięcia gałęzi drzew ( śliwowiśnie) rosnących na obrzeżach boiska sportowego w Świętej Katarzynie. Drzewa posadzone od strony budynków mieszkalnych bardzo się rozrosły , gałęzie zwisają do ziemi tworząc osłonę dla osób zaspokajających swoje potrzeb fizjologicznych podczas imprez i zajęć organizowanych na boisku.
10 / 09 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na pytanie z formularza „Zapytaj Burmistrza” ze strony siechnice.gmina.pl dotyczące podcięcia gałęzi drzew (śliwowiśni) rosnących na obrzeżach boiska sportowego w Świętej Katarzynie uprzejmie informuję, że realizacja w/w zabiegów pielęgnacyjnych w tym podkrzesanie drzew zostało powierzone Siechnickiej Inwestycyjnej Spółce Komunalnej, która zajmuje się utrzymaniem terenów gminnych w zakresie zieleni.
1 2 3 4 5
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg