Gmina Siechnice

Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Zapytaj Burmistrza Siechnic Milana Ušáka
17 / 07 / 2019 Concept INTERMEDIA

Burmistrz Siechnic Milan Ušák

Odpowiedzi na pytania z lat 2011-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Korzystając z tego formularza:
- tj. wysyłając swoje dane i informacje oświadcza Pan/Pani, że zgadza się na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez Urząd Miejski w Siechnicach (ul. Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice),

- oświadcza Pan/Pani, że znana jest Pani/Panu treść klauzuli informacyjnej Administratora Danych Osobowych.

 

 

 

W celu sprawdzenia czy odpowiedź na Państwa pytanie została już udzielona, prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki odpowiedzi zamieszczonej poniżej poprzez wpisanie swojego imienia, nazwiska lub fragmentu pytania.


Pytania posegregowane według daty odpowiedzi (a nie po dacie zadania pytania, jak w module poniżej) znajdują się tutaj...

 

Informuję uprzejmie, że jestem również do Państwa dyspozycji w każdą środę w siedzibie Urzędu Miejskiego (ul.Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice) w godzinach od 15.30 do 17.00.

 

 

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejsze umówienie się telefoniczne tel. nr 71 786 09 01 lub osobiście w sekretariacie (V piętro) z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem oraz podanie tematu spotkania.

 


Burmistrz Siechnic

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytania i odpowiedzi (622)
Zadaj pytanie
Podpis autora pytania (widoczny dla internautów).
Adres email do kontaktu z autorem (nie będzie widoczny dla internautów).
Treść pytania.
Lista komentarzy
03 / 07 / 2019 Danuta Kowalska
Chciałabym się dowiedzieć kiedy zostanie skoszona trawa wzdłuż ul.Głównej w Św,Katarzynie oraz kiedy służby porządkowe zabiorą połamane i obcięte gałęzie drzew spod mojej posesji przy ul.Głównej 1h .Gałęzie obcięto ale posprzątać to już nie ma kto.
22 / 07 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pani pytanie przesłane za pomocą formularza „Zapytaj Burmistrza” w dniu 3 lipca 2019 r. uprzejmie informuję, iż ulica Główna w Świętej Katarzynie jest drogą powiatową, więc wszelkie uwagi, wnioski i zastrzeżenia należy składać do Zarządcy drogi, tj. Starosty Powiatu Wrocławskiego – poniżej przesyłam dane kontaktowe: Starostwo Powiatowe we Wrocławiu Wydział Dróg i Transportu ul. T. Kościuszki 131 50-440 Wrocław tel.: 71 72 21 740 e-mail: wdit@powiatwroclawski.pl Referat - Obwód Drogowy w Sulimowie obejmujący swym zakresem obszar gmin Czernica, Długołęka, Siechnice, Żórawina tel.: 71 31 16 616 Jednocześnie zawiadamiam, iż z uzyskanych od Obwodu Drogowego w Sulimowie informacji wynika, że z dniem 4 lipca br. rozpoczęto II koszenie poboczy dróg powiatowych na terenie gmin Siechnice i Czernica, natomiast w pierwszej kolejności koszeniu podlegać będą drogi na terenie gminy Siechnice.
02 / 07 / 2019 Katarzyna Piech
Dzień dobry Panie Burmistrzu, chciałam zapytać czy istnieje choćby najmniejsza szansa, abyśmy podczas naszego cyklicznego Spotkania Kobiet Przedsiębiorczych (najbliższe 10 lipiec 2019), mogły skorzystać z tarasu widokowego przez ok. jedną godzinę. Jest to miejsce z niesamowitym potencjałem i aż szkoda, że stoi nieużywane. Mam pomysł, aby na ten jeden wieczór ustawić tam kilka lampionów - oczywiście w pełni bezpiecznych, trochę zielonych dodatków i kwiatów i tam zrobić poczęstunek po spotkaniu. Przygotujemy to i oczywiście uprzątniemy we własnym zakresie. Może to będzie początek dla jakiegoś przełomowego pomysłu - na wykorzystanie tarasu. Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i z góry dziękuję za odpowiedź. Z wyrazami szacunku Katarzyna Piech, tel. 693030593 - jedna z czterech organizatorek spotkań Kobiet Przedsiębiorczych
04 / 07 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na zapytanie przesłane za pomocą formularza „Zapytaj Burmistrza” w dniu 2 lipca 2019 r. uprzejmie informuję, że po rozmowach z zarządcą obiektu nie ma możliwości udostępniania tarasu znajdującego się na 6 piętrze Urzędu Miejskiego w Siechnicach z przyczyn technicznych. Powierzchnia ta jest wyłączona z użytkowania z uwagi na brak stosownych zezwoleń dotyczących użytkowania tej przestrzeni jako publicznie dostępnej (część techniczna).
02 / 07 / 2019 Arkadiusz G
Dzień dobry Panie Burmistrzu, kilka tygodniu temu skończył się remont ul. Polnej dzięki czemu dojazd do domków jednorodzinnych na ul. Polnej oraz osiedli przy ul. Jastrzębiej, Cichej, Miłej, Uroczej stał się dużo bardziej komfortowy dla kierowców oraz samych mieszkańców ulicy Polnej (był problem z kurzem, kamykami, progiem zwalniającym) - gratulacje! Ul. Polna została wykonana jako droga transportu rolnego (z dofinansowaniem) i moje pytanie brzmi: czy ul. Prosta w Św. Katarzynie również kwalifikuje się do dofinansowania z tego samego programu? Prowadzi do tych samych pól co ul. Polna oraz dodatkowo na samym początku ul. Prostej (od strony ul. Kolejowej) znajdują się po obu stronach pola. Długość ul. Prostej (do ul. Miłej) wynosi jedynie 320 m, jest szeroka, w miarę równa oraz posiada już wszystkie media. Dodatkowo ul. Prosta jest drogą dojazdową do ulic przyległych - Urocza, Cicha, Miła, Jastrzębia. Pozdrawiam
11 / 07 / 2019 Zastępca Burmistrza Lesław Kubik
Ulica Prosta w Świętej Katarzynie ma cechy, które mogą być uwzględnione we wniosku o dofinansowanie z funduszu ochrony gruntów rolnych. Jednak przez ubiegłe lata Gmina Siechnice dostawała dofinansowanie tylko dla jednej drogi w roku, a takich dróg jest w Gminie bardzo wiele. W samej Świętej Katarzynie takich dróg jest 6 ; Łąkowa, Rumiankowa, Czereśniowa, Lipowa, Parkowa, J. Bema. Harmonogram budowy lub przebudowy dróg był już kilkukrotnie publikowany. Do tych wcześniejszych odpowiedzi odsyłam.
28 / 06 / 2019 Karolina Hedesz
Szanowni Państwo, chciałam zgłosić już długo niekoszoną trawę pomiędzy rowem melioracyjnym a ogródkami i placem zabaw na ulicy Jarzębinowej 25 A-F. Pokrzywy i trawa jest już tak wysoka, że wchodzi na teren placu zabaw. Moje dziecko bawiąc się tam wczoraj poparzyło się pokrzywami a 24.06. rano znalazłam na jego ciele kleszcza (w niedziele byliśmy tylko po południu właśnie na terenie placu zabaw). Nie wiem skąd wzięła się ostatnio tendencja niewykaszania wysokich traw zwłaszcza w miejscach często uczęszczanych, którą można zaobserwować na terenie Wrocławia i okolic. Proszę o wyjaśnienie i odpowiedź. Pozdrawiam.
22 / 07 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na pytanie z formularza „Zapytaj Burmistrza” ze strony siechnice.gmina.pl dotyczące koszenia przy ul. Jarzębinowej 25 A-F w Siechnicach pomiędzy rowem melioracyjnym a ogródkami i placem zabaw na ul. Jarzębinowej uprzejmie informuję, w/w teren został wykoszony w dniu 10 lipca 2019 r. Polecenie regularnego koszenia w/w terenu zostało zgłoszone do Siechnickiej Inwestycyjnej Spółki Komunalnej.
22 / 06 / 2019 Piotr Drozd
Czy gmina planuje odkomarzanie Św. Katarzyny i innych miejscowości?
15 / 07 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pani wiadomość serwisu „Zapytaj Burmistrza” z dnia 22 czerwca 2019 r. w sprawie wniosku o przeprowadzenie odkomarzania Świętej Katarzyny i innych miejscowości z terenu gminy Siechnice, uprzejmie informuję, iż pracownicy tut. Urzędu w lipcu 2019 r. przeprowadzili procedurę wyłonienia wykonawcy prac polegających na wykonaniu oprysków agrolotniczych i naziemnych zwalczających komary. W dniu 11 lipca 2019 r. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Siechnicach podczas której Radni zgłosili wniosek o nieprzeprowadzanie oprysków agrolotniczych i naziemnych zwalczających komary na terenie gminy Siechnice. A w zamian wypracowanie i wdrożenie programu naturalnych metod zapobiegania i zwalczania zagrożeń i uciążliwości powodowanych przez komary i kleszcze. W związku z powyższym, informuję iż Gmina Siechnice nie będzie prowadziła akcji odkomarzania Świętej Katarzyny i innych miejscowości z terenu gminy Siechnice w 2019 roku
1 2 3 4 5
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-stypendia-2019.gif
baner---nagroda-burmistrza.gif