Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Komunikat w sprawie wznowienia działania sal sportowych na terenie Gminy Siechnice
29 / 05 / 2020 Mariusz Różnowicz 677

16 maja 2020 r. (sobota) Rada Ministrów wydała Rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Dzień przed jego opublikowaniem Ministerstwo Sportu opublikowało swoją interpretację przepisów, które miały być wprowadzone w przyszłości. Wprowadzone rozporządzenie pozwoliło na uruchomienie – w porozumieniu z zarządcą gminnych obiektów sportowych, szkołami i lokalnymi klubami – sal sportowych na terenie gminy Siechnice.

 

Rozporządzenie Rady Ministrów szczegółowo określa jakie obiekty sportowe mogą zostać udostępniane do użytkowania, a także stawia surowe wymagania w zakresie ich bezpieczeństwa. Przepisy wyraźnie określają liczbę osób mogących wejść na dany rodzaj obiektu oraz nakładają obowiązki na podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu. Podobnie jak w przypadku boisk, aby dany obiekt zamknięty (hala, sala) mógł być od teraz użytkowany zgodnie z prawem, należy m.in. stale weryfikować liczbę osób korzystających z obiektu, wyłączyć osobom korzystającym z obiektu możliwość korzystania z szatni i węzła sanitarnego, dezynfekować urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających, zapewnić  przerwy pomiędzy grupami korzystających.

 

Bezpośrednio po publikacji rozporządzenia, Gmina Siechnice przystąpiła wraz z Siechnicką Inwestycyjną Spółką Komunalną Sp. z o.o. (zarządcą gminnych obiektów sportowych) do przeprowadzenia analizy, na bazie której określono dodatkowe działania konieczne do podjęcia w celu udostępnienia poszczególnych obiektów, dla których możliwe jest spełnienie wymogów wskazanych w rozporządzeniu Rady Ministrów. Analiza przede wszystkim wskazała na konieczność zapewnienia dodatkowej obsługi obiektów wraz z wykonywaniem przez pracowników nowych zadań z zakresu bezpieczeństwa epidemiologicznego, zakupu i udostępnienia płynów dezynfekujących dla użytkowników, zakupu płynów dezynfekujących i urządzeń do dezynfekcji obiektów oraz zaplanowania pracy (w tym odpowiedniego sposobu odkażania). Biorąc pod uwagę powyższe, gmina wraz z SISK Sp. z o.o. postanowiła o otwarciu sal sportowych na terenie gminy Siechnice od najbliższego poniedziałku, 1 czerwca 2020 r.

Obiekty, które zostaną otwarte:

  • hala Siechnice - limit 32 osoby + 3 trenerów
  • salka Fitness Siechnice - limit 12 osób + 1 trener
  • hala Radwanice - limit 16 osób + 2 trenerów
  • salka Fitness Radwanice - limit 12 osób + 1 trener
  • hala Święta Katarzyna - limit 16 osób + 2 trenerów
  • hala Żerniki Wrocławskie - limit 16 osób + 2 trenerów
  • salka Fitness Żerniki Wrocławskie - limit 12 osób + 1 trener 

 

20 maja swoje zapotrzebowanie na wykorzystywanie sal sportowych przedstawiły szkoły, które zostały potraktowane priorytetowo.

W dalszej kolejności - 22 maja 2020 r. (piątek) - Gmina Siechnice zwróciła się do klubów sportowych i organizacji pozarządowych z prośbą o przesłanie ich zapotrzebowania na wskazane obiekty.

26 maja (wtorek) Gmina na podstawie tych informacji oraz możliwości w zakresie godzin udostępniania obiektów, opracowała harmonogramy korzystania z zewnętrznych i wewnętrznych obiektów sportowych na miesiąc czerwiec. Podkreślić należy, że w harmonogramach ujęto wszystkie terminy, o które wystąpiły kluby sportowe i organizacje pozarządowe dla celów prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży.


 


 

Ponadto informujemy, że zgodnie z informacją otrzymaną z Siechnickiej Inwestycyjnej Spółki Komunalnej sp. z o.o. przywrócona została możliwość komercyjnego wynajmu obiektów sportowych (wewnętrznych i zewnętrznych). Osoby zainteresowane takim wynajmem proszone są o bezpośredni kontakt z SISK sp. z o.o. (http://www.sisk-siechnice.pl).


Komunikat z 8 maja 2020 r. ws. wznowienia działania części zewnętrznych obiektów sportowych na terenie Gminy Siechnice
link...

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg