Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Ruszyła sprzedaż przewodników (nie tylko) rowerowch
21 / 07 / 2020 Aleksandra Chlebosz 526

Z inicjatywy Burmistrza powstało liczące ponad 140 stron wyjątkowe wydawnictwo autorstwa Marka Buraka, które łączy w sobie cechy klasycznego przewodnika po trasach rowerowych biegnących przez Gminę Siechnice oraz wciągającej monografii opisującej najważniejsze wydarzenia historyczne na przestrzeni kilku wieków. Przewodnik rowerowy został zilustrowany archiwalnymi i współczesnymi fotografiami oraz zabytkowymi pocztówkami z prywatnej kolekcji Karola Bykowskiego, które pokazują miejsca już nieistniejące w krajobrazie gminy. Całość uzupełniają aktualne mapy tras rowerowych, które stanowią nieocenioną pomoc dla każdego kolarza-turysty pragnącego zwiedzić najpiękniejsze zakątki wszystkich siechnickich miejscowości.

 

W nowym wydaniu przewodnika zaproponowano pięć tras w formie pętli rozpoczynających się i kończących przy siechnickim Ratuszu. Opis tras rowerowych pomyślany został w taki sposób, by możliwie przejrzyście pokazać poszczególne etapy wycieczki. Informacje wynikające z treści opisów można wykorzystać również do indywidualnego kształtowania przebiegu trasy i wyboru dystansu zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami. Służą temu wskazówki dotyczące tras alternatywnych, jakie – skracając dystans tych zaproponowanych – umożliwiają wcześniejsze zakończenie wyprawy. Opis każdej z zaproponowanych tras zawiera przedstawienie mijanych ciekawych obiektów oraz fakty o charakterze historycznym, które dla wielu osób z pewnością okażą się największą wartością przewodnika.

 

Idea przewodnika rowerowego po terenie dzisiejszej Gminy Siechnice ma wieloletnią tradycję, a sama zaś Gmina znajduje się w czołówce promotorów świetnie dziś rozwijającej się turystyki rowerowej. Już w 2005 roku wytyczono tutaj bowiem pierwsze odcinki Rowerowego Szlaku Odry (wtedy jeszcze na terenie Gminy Święta Katarzyna), opisane w wydanym w 2007 roku pierwszym gminnym przewodniku rowerowym. Tegoroczna edycja przewodnika jest z pewnością najciekawszym i najobszerniejszym źródłem wiedzy - współczesnej i historycznej -  które będzie nieocenioną pomocą i wspaniałą lekturą dla każdego mieszkańca.

 

Przewodniki (nie tylko) Rowerowe będzie można nabyć:

  • w Punkcie Informacji Turystycznej w Trestnie,
  • w Punkcie Informacji Turystycznej w Mokrym Dworze,
  • na portierni ratusza w Siechnicach,
  • na portierni hali sportowej w Siechnicach,
  • na portierni hali sportowej w Świętej Katarzynie,
  • na portierni hali sportowej w Żernikach Wrocławskich,
  • na portierni hali sportowej w Radwanicach,
  • w wypożyczalni sprzętu wodnego przy kąpielisku Błękitna Laguna.

 

Cena: 32,40 zł

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg