Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Ruszają prace budowlane na ul. Łąkowej w Świętej Katarzynie i ul. Św. Krzyża w Siechnicach
02 / 07 / 2020 Maciej Skwara 2613

Gmina Siechnice rozpoczęła realizację oczekiwanego przez wielu mieszkańców zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ulicy Łąkowej w Świętej Katarzynie oraz budowa I etapu ulicy Świętego Krzyża w Siechnicach w ramach drogi gminnej nr 107039D”. W ten sposób powstanie, alternatywne połączenie za pomocą którego ruch pomiędzy Świętą Katarzyną a Siechnicami będzie rozprowadzany i odciążana będzie m.in., ul. Główna (w Świętej Katarzynie) oraz korkujące się skrzyżowanie z drogą krajową nr 94.

 

Ulica Łąkowa w Świętej Katarzynie zostanie przebudowana na jej całym 393 metrowym odcinku, biegnącym od skrzyżowania z ulicą Świętego Krzyża w Siechnicach do ulicy Głównej w Świętej Katarzynie. Ulica zyska nawierzchnię z kostki betonowej o szerokości 5 metrów oraz jednostronny chodnik – po prawej stronie jezdni – o szerokości od 2 do 3,6 metra. Wzdłuż drogi stanie dodatkowe oświetlenie uliczne – w sumie 12 słupów oświetleniowych. Na całej długości ulicy zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa wraz z kanałem technologicznym. W ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie z drogą powiatową, w związku z dowiązaniem budowanego chodnika do istniejących ciągów pieszych. Powstanie również wyspowy próg zwalniający z uwagi na dopuszczenie w przyszłości ruchu komunikacji miejskiej.

 

W przypadku ulicy Świętego Krzyża w Siechnicach wybudowany zostanie 500 metrowy odcinek drogi (od skrzyżowania z ul. Łąkową w Świętej Katarzynie do wysokości posesji nr 26) o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,5 metra wraz z szerokim na 2 metry chodnikiem o nawierzchni z kostki betonowej wzdłuż całej jej długości (500 metrów po stronie lewej i 42 metry po stronie prawej). Po zmroku ulicę rozjaśni światło z 18 słupów oświetleniowych. Na całym odcinku drogi wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa wraz z kanałem technologicznym, przebudowany zostanie rów melioracyjny. W ramach inwestycji wybudowane zostaną również dwa skrzyżowania (z ul. Łąkową i ul. Graniczną) oraz wyniesione i oświetlone przejście dla pieszych (na skrzyżowaniu ul. Łąkowej i ul. Świętego Krzyża). Z uwagi na dopuszczenie w przyszłości ruchu komunikacji miejskiej powstaną trzy wyspowe progi zwalniające oraz wybudowany zostanie przystanek autobusowy wraz z zatoką i peronem. Nasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

 

Zadanie uzyskało dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w roku 2020, dofinansowanie to 50 % wydatków kwalifikowalnych. Całkowita wartość zadania wynosi: 5 749 355,79 zł w tym szacunkowa kwota dofinansowania: 2 588 977,01 zł. Wniosek o dofinansowanie został złożony w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzki dnia 28.08.2019 r. Dnia 16.04.2020 r. na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego została opublikowana lista zadań do dofinansowania w ramach FDS, zatwierdzona przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Przypomnijmy, że na początku bieżącego roku wyremontowany został już 210 metrowy odcinek ulicy Świętego Krzyża (od drogi krajowej 94), który otrzymał nawierzchnię z płyt betonowych wykonaną w ramach umowy drogowej z deweloperem - spółką ATOM deweloper Sp. z o.o. Więcej o tej inwestycji oraz o oddanym do użytku przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Świętego Krzyża i DK94 informowaliśmy TUTAJ.

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg