Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Gmina Siechnice uzyskała dotację w wysokości ponad 4.750.000,00 zł! (ZDJĘCIA)
30 / 06 / 2020 Maciej Skwara 894

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Siechnicach Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski potwierdził Burmistrzowi Milanowi Ušákowi przyznanie Gminie Siechnice dotacji w wysokości 4 775 535,00 zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych (FIS).

 

W spotkaniu uczestniczyli też Posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka oraz Radny Rady Miejskiej Andrzej Dulski.

 

W związku ze stanem epidemii FIS rozdysponowuje do samorządów szczebla gminnego i powiatowego środki w formie dotacji. Źródłem finansowania Funduszu Inwestycji Samorządowych jest budżet państwa. Fundusz przeznaczył ponad 2,6 mld złotych na dotacje dla gmin wiejskich i miejsko‑wiejskich. Minimalna kwota przyznawanych dotacji wynosi 0,5 mln zł.

 

Gmina Siechnice uzyskała dotację w kwocie aż 4,7 mln zł. Według zapowiedzi Rady Ministrów środki powinny trafić na konto gminy w ciągu kilku tygodni. Najprawdopodobniej środki będzie można wykorzystać do końca 2022 r.

 

Gmina będzie mogła wykorzystać środki przekazane z FIS na działania inwestycyjne lub na wkład własny do projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej. Podczas spotkania z Panem Wojewodą omówione zostały możliwości wydatkowania tych środków w naszej gminie. Już wkrótce Burmistrz Siechnic rozpocznie konsultacje z radnymi Rady Miejskiej na temat tych propozycji.

 

gmina siechnice, wojewoda dolnośląski

 

gmina siechnice, wojewoda dolnośląski

 

gmina siechnice, wojewoda dolnośląski

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg