Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Załączniki:
Zasadźmy razem las! (ZAPROSZENIE)
21 / 11 / 2019 Aleksandra Chlebosz 1938

Długoterminowym działaniem Burmistrza Siechnic w walce ze smogiem jest inicjatywa sadzenia drzew liściastych, odgrywających najistotniejszą rolę w pochłanianiu szkodliwych substancji i w produkcji tlenu. Doskonale wpisuje się w nią rozpoczęta w ubiegłym roku i kontynuowana w roku bieżącym oraz planowana na kolejne 8 lat akcja pod nazwą: „100 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Tegoroczna kampania zwieńczona zostanie wspólnym sadzeniem lasu. Przedsięwzięcie udało się zorganizować przy współpracy Gminy Siechnice z Nadleśnictwem Oława, które udostępniło teren pod nasadzenia oraz dostarczy sadzonki drzew.

 

Wobec tak potrzebnej wspólnej inicjatywy,

 

Burmistrz  Siechnic - Milan Ušák

oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Oława - Grzegorz Pietruńko

 

ZAPRASZAJĄ

 

mieszkańców Gminy Siechnice, Radnych Rady Miejskiej w Siechnicach, Rady Osiedli, Rady Sołeckie oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Siechnicach do wspólnego posadzenia lasu dębowego w Kotowicach.

 

Sadzenie lasu rozpoczniemy w piątek 06 grudnia 2019 r. o godzinie 9:00, a zakończymy o godzinie 14:00. Sadzenie drzew odbywać się będzie w 2-osobowych zespołach, które wyposażone muszą być we własnym zakresie w przynajmniej 1 szpadel. Dojazd do miejsca wskazanego na załączonej mapie zorganizować należy we własnym zakresie (z powodu ograniczeń miejsc do zaparkowania wskazane jest zorganizowanie się w większe grupy). Pamiętać należy o ubiorze odpowiednim do warunków pogodowych i prac terenowych.

 

W załączeniu mapka z lokalizacją działki, na której posadzimy las oraz zaznaczoną drogą dojazdową i miejscem do zaparkowania aut.

 

Mapka dostępna jest również do pobrania w załączniku.

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg