Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Wspólne działania Gminy Siechnice i KOGENERACJI S.A. na rzecz promocji ciepła sieciowego
04 / 11 / 2019 Maciej Skwara 1787

W połowie października bieżącego roku podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Gminą Siechnice a Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.

 

Na podstawie podpisanej umowy nastąpiło ustalenie zasad i warunków dotyczących prowadzenia wsparcia dla przyłączania budynków do sieci ciepłowniczej KOGENERACJI S.A. oraz przygotowania infrastruktury drogowej i technicznej dla nowych odbiorców ciepła sieciowego na terenie Siechnic. W ramach współpracy KOGENERACJA S.A. przekaże Gminie Siechnice dofinansowanie (w wysokości 30 tysięcy złotych), które zostanie wykorzystane do przygotowania infrastruktury drogowej i technicznej dla nowych inwestycji mieszkaniowych. Gmina Siechnice będzie m.in.  aktywnie informować swoich mieszkańców oraz inwestorów biznesowych nt. inwestycji sieciowych prowadzonych przez KOGENERACJĘ S.A. na terenie gminy oraz zachęcać do korzystania z możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej jako ekologicznego i ekonomicznego źródła ogrzewania.

 

Podpisanie umowy o współpracy wpisuje się w realizację jednego z długofalowych celów Gminy Siechnice, jakim jest zachowanie równowagi pomiędzy działalnością gospodarczą prowadzoną na jej terenie, a komfortem jej mieszkańców.

 

EC Czechnica, foto: KOGENERACJA S.A.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg