Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Nowy Przewodnik (nie tylko) rowerowy
19 / 08 / 2019 Maciej Skwara 1382

Burmistrz Siechnic Milan Ušák - realizując politykę wspierania rozwoju małej turystyki, aktywnego trybu życia oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – zlecił przygotowanie nowej, zmienionej i zaktualizowanej edycji przewodnika rowerowego, którego trasy biegną przez wszystkie 23 miejscowości Gminy Siechnice.

 

Z inicjatywy Burmistrza powstało liczące ponad 140 stron wyjątkowe wydawnictwo autorstwa Marka Buraka, które łączy w sobie cechy klasycznego przewodnika po trasach rowerowych biegnących przez Gminę Siechnice oraz wciągającej monografii opisującej najważniejsze wydarzenia historyczne na przestrzeni kilku wieków. Przewodnik rowerowy został zilustrowany archiwalnymi i współczesnymi fotografiami oraz zabytkowymi pocztówkami z prywatnej kolekcji Karola Bykowskiego, które pokazują miejsca już nieistniejące w krajobrazie gminy. Całość uzupełniają aktualne mapy tras rowerowych, które stanowią nieocenioną pomoc dla każdego kolarza-turysty pragnącego zwiedzić najpiękniejsze zakątki wszystkich siechnickich miejscowości.

 

W nowym wydaniu przewodnika zaproponowano pięć tras w formie pętli rozpoczynających się i kończących przy siechnickim Ratuszu. Opis tras rowerowych pomyślany został w taki sposób, by możliwie przejrzyście pokazać poszczególne etapy wycieczki. Informacje wynikające z treści opisów można wykorzystać również do indywidualnego kształtowania przebiegu trasy i wyboru dystansu zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami. Służą temu wskazówki dotyczące tras alternatywnych, jakie – skracając dystans tych zaproponowanych – umożliwiają wcześniejsze zakończenie wyprawy. Opis każdej z zaproponowanych tras zawiera przedstawienie mijanych ciekawych obiektów oraz fakty o charakterze historycznym, które dla wielu osób z pewnością okażą się największą wartością przewodnika.

 

Idea przewodnika rowerowego po terenie dzisiejszej Gminy Siechnice ma wieloletnią tradycję, a sama zaś Gmina znajduje się w czołówce promotorów świetnie dziś rozwijającej się turystyki rowerowej. Już w 2005 roku wytyczono tutaj bowiem pierwsze odcinki Rowerowego Szlaku Odry (wtedy jeszcze na terenie Gminy Święta Katarzyna), opisane w wydanym w 2007 roku pierwszym gminnym przewodniku rowerowym. Tegoroczna edycja przewodnika jest z pewnością najciekawszym i najobszerniejszym źródłem wiedzy - współczesnej i historycznej -  które będzie nieocenioną pomocą i wspaniałą lekturą dla każdego mieszkańca.

 

Poniżej prezentujemy Państwu okładkę i wybrane strony przewodnika.

 

Z uwagi na liczne pytania o możliwość zakupu przewodnika informujemy, że w najbliższych tygodniach planowane jest uruchomienie sprzedaży tego wydawnictwa.

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif