Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Nastąpią zmiany w organizacji objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych
09 / 08 / 2019 Mariusz Różnowicz 2829

W dniu 30 lipca 2019 r., z inicjatywy Zarządu Związku Międzygminnego Ślęza-Oława w tym Przewodniczącego Zarządu Burmistrza Siechnic Milana Ušáka, w Urzędzie Miejskim w Siechnicach odbyło się spotkanie wójtów, burmistrzów, pracowników gmin członkowskich Związku, przedstawicieli rad gmin, osiedli, sołtysów, przedstawicieli firm odbierających odpady komunalne oraz przedstawicieli Biura Związku.

Spotkanie zostało zorganizowane celem omówienia sposobu prowadzenia zbiórek objazdowych w przyszłości. W związku z coraz większą, wręcz niemożliwą do przewidzenia, ilością odpadów wielkogabarytowych i budowalnych oraz coraz częściej pojawiającymi się po stronie mieszkańców nieprawidłowościami w przygotowaniu odpadów do odbioru, a także ze względu na podrzucanie odpadów przez mieszkańców i firmy z innych gmin, brano pod uwagę możliwość ograniczenia rodzajów odpadów komunalnych odbieranych w ramach zbiórek. Ostatecznie na spotkaniu ustalono, że:

  1. Jesienna zbiórka objazdowa zostanie zrealizowana w większości gmin (w tym w Gminie Siechnice) zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Natomiast w gminie Czernica i Żórawina harmonogram ulegnie zmianie.  Stosowna informacja przesłana zostanie do mieszkańców gmin wraz z drukami opłat jeszcze w miesiącu sierpniu br.

  2. Do mieszkańców gmin tworzących Związek, na terenie których pojawiły się największe problemy i opóźnienia w realizacji letniej zbiórki objazdowej, rozesłane zostaną informacje z opisem zasad przygotowywania odpadów komunalnych do odbioru w ramach zbiórki objazdowej.

  3. Harmonogram zbiórek objazdowych w roku 2020, dla największych gmin Związku (w tym w Gminy Siechnice), zostanie rozpisany w taki sposób, aby zapewnić więcej czasu na obsługę poszczególnych miejscowości. To powinno zapobiec opóźnieniom, z jakimi Związek i gminy miały do czynienia przy realizacji ostatniej zbiórki objazdowej.

  4. Poza pracownikami Związku, w propagowanie zasad zbiórki zaangażowani zostaną wszyscy chętni sołtysi, przewodniczący rad osiedli oraz radni gmin Związku, a w kontrolę prawidłowości wystawiania przez mieszkańców odpadów również straż miejska.


Ponadto Biuro Związku przygotuje kampanię informacyjno-edukacyjną w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.

gmina siechnice, związek międzygminny ślęza-oława

 

gmina siechnice, związek międzygminny ślęza-oława

 

gmina siechnice, związek międzygminny ślęza-oława

 

gmina siechnice, związek międzygminny ślęza-oława

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg