Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Komunikat Burmistrza Siechnic w sprawie działa przeciwgradowego
21 / 06 / 2019 Mariusz Różnowicz 6362

Szanowni Państwo


W związku z licznymi głosami dotyczącymi emisji uciążliwego hałasu przez tzw. działo przeciwgradowe użytkowane przez firmę PPO „Siechnice” sp. z o.o. uprzejmie informuję, że już blisko miesiąc temu podjąłem działania związane z wyjaśnieniem tej sprawy.

26 maja zwróciłem się pisemnie do Prezesa Zarządu PPO „Siechnice” sp. z o.o. z pytaniem jakie urządzenie przeciwgradowe (technologia, zasięg działania) używane jest w tej firmie. Poprosiłem też o ustosunkowanie się firmy do problemu hałasu emitowanego w godzinach wieczornych i nocnych przez to urządzenie.

Ponadto informuję, że na moje polecenie Wydział Środowiska, Zieleni i Gospodarki Wodnej UM wraz z działem prawnym analizują przepisy polskiego prawa pod względem zapisów określających możliwe miejsca, sposoby i zasady użytkowania tzw. dział przeciwgradowych.

Jednocześnie chciałbym Państwa poinformować, że w pierwszych dniach czerwca zwróciłem się do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z prośbą o pomoc w dostępie do wyników badań oraz źródeł rzetelnej informacji w sprawie wpływu dział przeciwgradowych na środowisko.

Będę Państwa informował na bieżąco w zakresie postępów tych spraw.


Z wyrazami szacunku

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg