Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
banerek-dożynki-2019].gif
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
KOLEJNE OGÓLNOPOLSKIE NAGRODY DLA GMINY SIECHNICE: 5 miejsce w kraju w rankingu "Sukces mijającej kadencji 2014 – 2018" oraz 7 miejsce w ogólnopolskim rankingu samorządów dziennika „Rzeczpospolita”!
05 / 10 / 2018 Mariusz Różnowicz 3021

5 miejsce w rankingu "Sukces mijającej kadencji 2014 – 2018"

 

Jedno z najbardziej opiniotwórczych czasopism w Polsce - dwutygodnik "Wspólnota" podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów ogłosiło ranking miast i gmin pod nazwą "Sukces mijającej kadencji 2014 – 2018".

2 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach nagrodę dla Siechnic za zajęcie 5 miejsca w kraju odebrał Burmistrz Milan Ušák.

 

Zestawienie przygotowane przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego, jest wyjątkowe bo sporządzane raz na 4 lata.

Co badają naukowcy? W szczególności oceniają oni czy miasto jest dobrze zarządzane przez Burmistrza, a w szczególności analizowane są:

- finanse samorządu,

- rozwój ekonomiczny miasta,

- sytuacja społeczna,

- rozwój infrastruktury.

 

Ranking wyraźnie pokazał, że Siechnice są w czołówce polskich miast. Zajęcie 5 miejsca w kategorii "Małe miasta" oznacza, że Siechnice okazały się lepsze od około 600 miast!!!

 

 

7 miejsce w Rankingu dziennika „Rzeczpospolita” 

 

W bieżącym tygodniu w specjalnym liście Redaktor Naczelny dziennika „Rzeczpospolita”  Bogusław Chrabota poinformował Burmistrza Milana Ušáka, że Gmina Siechnice zajęła 7 miejsce w Polsce w XIV edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” to wyjątkowy projekt, którego celem jest wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Od początku istnienia Rankingu nad metodologią czuwa niezależna Kapituła ekspertów. Ranking pokazuje obiektywnie, które samorządy najbardziej dbają o rozwój i standard życia mieszkańców, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie finansowym samorządu.

Jak informuje organizator w rankingu wyłaniane są i promowane samorządy, które są przykładem do naśladowania dla innych samorządów w Polsce.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 8 października w Warszawie.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-stypendia-2019.gif
baner---nagroda-burmistrza.gif